Stanovačka na Podhradí --text

Stanovačka na Podhradí

20.May.2022

Z piatku na sobotu sa dva turistické oddiely vybrali na stanovačku. Po úmornej hodinovej ceste autobusom cez Tesáre a Záhrady sme konečne vystúpili z dverí na Podhradí a po polhodinovom pochode dorazili do cieľa - k lyžiarskemu svahu. Tu sme rozložili stanový tábor, teda aspoň sme sa o to úmorne pokúšali. Jedna tyčka sem, plachta naopak, chýbajúce kolíky, s pomocou sme sa však mohli so spokojnosťou pozrieť na dokonané dielo. Pripravení na noc sme spoločnými silami založili oheň a nastali priam lukulské hody. Nechýbala slaninka, špekáčiky, klobásky, kečup i horčica, wifonky, grilovaný syr i kuracie mäsko. Nádherná hviezdna obloha a teplé počasie priali tomuto idylickému večeru a tak sme sa za svetla bateriek vybrali preskúmať jaskyňu Opálená skala. Skrčený zostup do tejto chladnej škáry, stále hlbšie až do útrob, kde sídlia netopiere. Predpovedaná zmena počasia na seba nenechala dlho čakať a o druhej hodine nás v stanoch prekvapil krátky jarný dáždik, aby nás o hodinu na to prebralo zahrmenie a hustý dážď, ktoré zoceľovali náš charakter a odvahu. Noc sme zvládli silnejší, hoci unavenejší, no i napriek tomu sme v sebe našli dostatok síl vybehnúť na vrchol lyžiarskeho svahu, odkiaľ sa nám naskytli nádherné výhľady do celého údolia. Po úmornom pochode späť do dediny nám sladené nápoje do tiel vlievali energiu potrebnú na cestu domov. Vyčerpaní, no priateľsky utužení a plní zážitkov a odhodlania znovu sa vrátiť.

Stanovačka

Stanovačka na Podhradí