Výlet po Baťovom kanáli a Skalici --text

Výlet po Baťovom kanáli a Skalici

3.Jun.2022

V piatok 3.júna sa na koncoročný výlet vybrali aj piataci a žiaci 6.A. Ich cesta viedla na Moravu, kde nastúpili na palubu lode Morava a potom sa plavili po Baťovom kanáli. Dozvedeli sa niečo o jeho histórii a význame. Potom ich čakala exkurzia o výrobe tradičného skalického trdelníka. Tá bola naozaj príjemná, poučná aj zábavná. Viedla ju pani domáca Anežka v záhrade rodinnej firmy a všetci si mohli vyskúšať jeho prípravu. Počas pečenia využili deti čas hrou a zábavou s ich psíkom. Po rozlúčke s Havlikovcami si prezreli historické centrum Skalice, nechýbala ani zmrzlina a potom už len šťastný návrat z výletu domov.

PaedDr. Katarína Korecová

Výlet