Máme Európsky deň jazykov --text

Máme Európsky deň jazykov

30.Sep.2022

Na 26. septembra pripadá Európsky deň jazykov. Počas celého týždňa sa naši žiaci na chvíľu stali lektormi a pripravili si hodinu v tom cudzom jazyku, ktorý plynule ovládajú alebo sa ho sami učia či by sa naučiť chceli. Hodiny prebiehali ako na prvom, tak i na druhom stupni. Tak sme mali možnosť osvojiť si základy nielen jazyka, ale aj kultúry brazílskej portugalčiny, mexickej španielčiny spolu s jej národnou kuchyňou, francúzštiny, taliančiny, ruštiny, nemčiny, ale i rómčiny, čínštiny a japončiny a zároveň ochutnať sushi, ale i tradičné japonské sladkosti, nápoje a čaje. Všetkým ďakujeme za to, že sa s nami podelili o kus svojej kultúry.

Máme

Máme Európsky deň jazykov