Športujeme s patrónmi --text

Športujeme s patrónmi

12.Oct.2022

Aj naša škola sa zapojila do podujatia Európsky týždeň športu. Motiváciou nám boli tento rok patróni jednotlivých športových disciplín. Sv. Krištof ako patrón atlétov - vyskúšali sme si štafetový beh, sv. Lýdia - patrónka korčuliarov a hokejistov nás zase sprevádzala v triafaní hokejkou na bránku. S lukostreľbou sa spája Sv. Šebastián a patrónom horolezcov a lyžiarov je zase sv. Bernard z Aosty a tak sme strieľali so šípmi i „lyžovali“. Vždy sme sa v krátkosti dozvedeli niečo o patrónovi a hlavne sme si zašportovali. V jednotlivých disciplínach triedy medzi sebou súťažili. Starší žiaci si zase pripomenuli život Don Bosca, ktorý bol známy tým, že si aj ako kňaz s chlapcami neraz zahral futbal a tak naši žiaci z 2.stupňa mali počas týždňa turnaje vo futbale a florbale. Všetky tímy boli odmenené diplomami a sladkosťou od Rodičovského spoločenstva pri ZŠ.

Mgr. Janka Bošanská

Športujeme