Detská osobnosť mesta Topoľčany --text

Detská osobnosť mesta Topoľčany

18.Oct.2022

Každý rok mesto Topoľčany reprezentujú žiaci topoľčianskych škôl na rôznych športových a umeleckých súťažiach a vedomostných olympiádach. A každý rok sú tí najlepší z najlepších odmenení. Tento rok bola táto slávnosť ešte radostnejšou, lebo sa jej mohli zúčastniť aj spolužiaci, učitelia a rodičia ocenených žiakov. Komisia mládeže, školstva, kultúry a športu MsZ Topoľčany vybrala spomedzi súťažiacich najúspešnejších v kategóriách „Prírodné vedy a technika“, „Humanitné vedy“, „Kultúra“, „Šport“ a „Prekroč svoj tieň“ a ocenila celkovo 80 žiakov z topoľčianskych základných škôl a základných umeleckých škôl. Z našej školy boli ocenení:

najlepší dejepisár Adrián Bezák z 8. triedy,

najlepší šachista Rudolf Karaba z 8. triedy,

najlepší olympionici v Biblickej olympiáde Katarína Poluchová z 9.A triedy, Eliška Guliková a Richard Gulik z 9.B triedy.

Oceneným žiakom srdečne gratulujeme a tešíme sa z ich talentov. V tomto školskom roku im budeme držať palce a prajeme im nové úspechy.

Mgr. Katarína Gardianová

Detská