Tvoríme s pedigom --text

Tvoríme s pedigom

27.Oct.2022

Mesiac október je venovaný úcte k starším. V našej škole sa stalo zvykom, že žiaci oslovia svojich starých rodičov, aby prišli do školy a spoločne strávili so žiakmi 1 hodinu. Za ten čas starí rodičia môžu porozprávať deťom nejaký svoj príbeh, niečo zo svojho života alebo vyrobiť nejaký výrobok a pod. Ja som tento rok požiadala moju babku, aby nás naučila pracovať s pedigom. Je to umelo vyrobený prútik, z ktorého po namočení do vody môžeme vypletať rôzne výrobky. My sme sa pod babkiným vedením naučili vypliesť kvetinu. Babka nás pozvala k sebe domov a z už pripraveného na mieru nastrihaného pedigu sme pod jej vedením začali pracovať. Najskôr nám to nešlo, ale po čase sme sa rozbehli. Nakoniec nás babka pochválila, že sme šikovné a vyrobili sme pekné kvetiny. Po skončení nás babka pohostila palacinkami so šľahačkou. Odchádzali sme spokojné aj s výrobkami a s maškrtou. Ďakujeme babka!

Lucia Čižláková, 7.A

Tvoríme