Postup v Šalianskom Maťkovi --text

Postup v Šalianskom Maťkovi

19.Dec.2022

Adventná atmosféra 19.12.2022 pozitívne ovplyvnila priebeh v súčasnosti už veľmi populárnej súťaže v prednese slovenských povestí Šaliansky Maťko Jozefa Cígera Hronského. Dvadsaťpäť súťažiacich isto pomyslelo na blížiace sa Vianoce. Museli ale presvedčiť výkonom porotu, ktorá mala aj tento rok ťažkú úlohu. Súťažiaci nesklamali a predovšetkým víťazi majú predpoklady uspieť v okresnom kole, odkiaľ prinášame aj pódiové ocenenia.

V najmladšej kategórii vyhrala Barborka Chudobová pred Nikolkou Vinklerovou a Michaelou Belicovou. V strednej kategórii uspel Martin Melichárek pred Anastáziou Sobotovou a Júliou Majerskou. V najstaršej kategórii sa najlepšie umiestnila Andrea Sitárová pred Luciu Ćižlákovou a Julianou Roháčovou. Aj neocenení súťažiaci sú víťazi, lebo sa v čase príprav na najkrajšie sviatky dokázali koncentrovať na podanie náročného recitačného výkonu, preto všetkým dvadsiatim piatim žiakom gratulujeme! Prví v každej kategórii postupujú do okresného kola, ktoré sa uskutoční na ZŠ Škultétyho v Topoľčanoch 26.1.2023. Pokojné, pekné a požehnané Vianoce!

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Postup