Stolnotenisová liga --text

Stolnotenisová liga

14.Apr.2023

V Topoľčanoch v stolnotenisovej hale sa 14.4.2023 konal 4. ročník Školskej stolnotenisovej ligy, ktorej garantom je ŠKST Topoľčany. Cieľom tejto ligy je, aby sa základné školy a ich žiaci zapojili do dlhodobých športových aktivít a oboznámili sa so stolným tenisom, prípadne sa v ňom zdokonaľovali a začali trénovať v klube. Do súťaže sa tento rok zapojilo 9 škôl z okresu Topoľčany, celkovo 122 súťažiacich žiakov. Uvedená dlhodobá školská súťaž je realizovaná v súlade so schválenými programovými prioritami Slovenského stolnotenisového zväzu /SSTZ/ na úseku masového rozvoja a podpory školského športu, ako aj s prioritami mesta podporovať zdravý životný štýl obyvateľov mesta a športové aktivity na školách.

Každoročne sa Školskej stolnotenisovej ligy zúčastňujú aj žiaci našej školy. Libor Haritun, žiak piateho ročníka, súťažil v kategórii mladší žiaci a vo svojej kategórii získal 1. miesto. Liborovi srdečne blahoželáme a prajeme mu veľa úspechov v jeho športových aktivitách.

Mgr. Oľga Kupcová

Stolnotenisová