Deň matiek 2016 --text

Deň matiek 2016

11.May.2016

Deň matiek, ktorý sa na Slovensku oslavuje vždy v druhú májovú nedeľu, patrí k najkrajším sviatkom v roku. V tomto dni sa ukrýva jedinečnosť a nenahraditeľnosť matky. Pre každého človeka je tou najdôležitejšou osobou na svete. Pri tejto príležitosti sme si pozvali všetky mamičky a babičky do kinosály Spoločenského domu, aby sme ich potešili s láskou pripravovaným programom. Pre všetkých to bolo niečo nové. Pre dospelých pohodlné hľadisko, pre deti obrovské javisko. Ale poradili si s ním veľkí i malí. Samotnej realizácii slávnostného programu predchádzala náročná príprava. Nie je jednoduché popri každodennej učiteľskej práci pripraviť a nacvičiť s deťmi program a vyrobiť rekvizity. Ale stálo to zato. Program bol pestrý, videli sme recitácie, spev, tanec, pantomímu, paródiu, hovorené slovo vážne, ale aj vtipné a veselé. Veľmi dôležitú úlohu počas celého programu zohrali skvelí moderátori Emka Králiková, Filip Gono a tiež Stanka Keptúnová a Simeon Benko. Poďakovať treba Igorovi Jánošovi a Patrikovi Komlošimu, ktorí sa postarali o technickú stránku programu. Na záver programu zaspievala naša talentovaná žiačka Chiara Toráčová, žiačka 9. ročníka, pieseň o mame, ku ktorej sa všetci účinkujúci pripojili. Ďakujeme všetkým, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom podieľali na organizácii a realizácii tohto vydareného podujatia.

Mgr. Magdaléna Sílešová

Deň