Beseda s horolezcom --text

Beseda s horolezcom

21.Oct.2016

Aj my v 4.B máme radi vysoké hory. Veď sme už niektorí spolu zdolali Hrdovickú aj Zobor. Ale také hory, aké nám svojim rozprávaním 21. 10. 2016 priniesol do triedy jeden z našich starých otcov pán Milan Macko sme ešte nezažili. Prostredníctvom jeho slov, fotografií a filmu sme mohli s ním vystúpiť na Aconcaguu, najvyšší vrch južnej pologule našej Zeme. Skúsili sme si poťažkať horolezecký čakan, založiť prilbu, mačky, či vhupnúť do horolezeckých úväzov a pripnúť sa skobami k horolezeckému lanu. Veď veci z prineseného materiálu už v boli vo výške nad 8 000 m. A čakan sa dostal aj na Everest. Hoci naše everesty sú pre nás najčastejšie v škole, s niekedy rovnako náročným výstupom, určite sa ich naučíme zvládať možno aj vďaka p. Mackovi. Ďakujeme.

Mgr. Július Hanko

Beseda