Mesiac úcty k starším --text

Mesiac úcty k starším

9.Nov.2016

V dnešnej zbytočne uponáhľanej dobe sa ľudský kontakt stal svetlom v tme. Takýmto svetlom sa nielen v mesiaci október pre nás stali stretnutia so starými rodičmi. Sú nádejou, že láska, ľudskosť, tradície i rešpekt k múdrosti a skúsenosti pretrvá. „Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok. Človek je krásny podľa múdrosti, čo sa mu zračí v oku, podľa slov, podľa vrások a bielych vlasov. Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi," hovorí jedna ľudová múdrosť. Milí starí rodičia, všetkým vám s úctou a pokorou ďakujeme, že ste prijali pozvanie a svoj čas venovali deťom našej školy. Prajeme vám ešte veľa krásnych chvíľ, ktoré strávite obohacovaním svojich blízkych, pretože tieto chvíle sú pre nich neopakovateľné a nenahraditeľné a čas je tým najkrajším, čo im môžete darovať.

Mesiac

Mesiac úcty k starším