Majsterky Slovenska --text

Majsterky Slovenska

28.Mar.2017

Dňa 28. - 29. marca 2017 sa v Liptov aréne v Liptovskom Mikuláši konali majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise žiakov a žiačok základných škôl. Našu školu reprezentovali - I. Gunišová, R. Lacenová, A. Illášová a C.Ch. Korf. Bolo prítomných 8 družstiev dievčat, ktoré boli rozdelené do 2 skupín. V našej skupine boli okrem nás Michalovce, Malacky a B. Bystrica. Výsledky zápasov v skupine - Michalovce - TO 0-4, Malacky - TO 0-4, B. Bystrica - TO 0-4. Takže sme obsadili v skupine 1 miesto. Na druhý deň sme hrali s družstvom Vyšný Žipov, ktoré skončilo v druhej skupine na 2.mieste. Naše hráčky sa ťažšie rozbiehali, ale po dohovore, ktorý bol potrebný to už bolo v poriadku. Vyšný Žipov sme jednoznačne porazili 4-1. Toto víťazstvo nám zabezpečilo účasť vo finále o 1. a 2. miesto. Vo finále sme sa stretli s obhajcom titulu so ZŠ Medvedzie Tvrdošín. Po ťažkých bojoch sme zvíťazili 4 - 3. Naše dievčatá si víťazstvo plne zaslúžili a titul majsteriek SR v stolnom tenise žiačok ZŠ v šk. roku 2016/2017 je naozaj v tých správnych rukách. Srdečne gratulujeme! Dievčence, sme na Vás všetci pyšní. ĎAKUJEME!!!

Mgr. Peter Schwarz

Majsterky