Štvrtáci na výlete --text

Štvrtáci na výlete

23.May.2017

17. mája sa deti zo 4.B, ale aj zo 4.A vybrali na školský výlet – tam, kde ešte neboli. Najprv sme vyskúšali pobyt v Bani Cígeľ, kde sme sfárali s baníckymi prilbami a lampami až na miesto ťažby hnedého uhlia. 2 300 m jazda banským vláčikom trvala asi 20 minút a bola riadnym adrenalínom. Pokoj a kľud sme sme našli až v Múzeu slovenskej dediny v Martine, kde sme sa na chvíľu ocitli v stredovekej dedinke s rázovitými chalúpkami z Oravy, Kysúc a Turca. Navštívili sme i domček, kde filmári natáčali známu rozprávku „Perinbaba“. Náš výlet stál naozaj za to!

Mgr. Július Hanko

Štvrtáci