Púť do Poľska --text

Púť do Poľska

14.Jul.2017

V dňoch 10.-12. júla sa naša škola spolu s Cirkevnou školou sv. Lukáša a farníkmi zúčastnila duchovných cvičení v Poľsku, ktoré prebiehali vo forme púte pod vedením nášho pána farára Wieslawa. Našim prvým cieľom bola obec Krivá, rodisko blahoslavenej sestry Zdenky Schelingovej. Zastihol nás síce dážď, no odhodlane sme pokračovali do mesta pod Tatrami, Zakopane – Krzeptówki a navštívili pútnický chrám Panny Márie Fatimskej. Cez Bachledówku a Ludzmierz, pútnické miesto Panny Márie Čenstochovskej a Panny Márie Kráľovnej Gorali sme na večer doputovali až na Kalwariu Zebrzydowsku, kde sme boli ubytovaní. Po zaslúženom odpočinku sme na druhý deň pokračovali do Wadowíc - rodiska sv. Jána Pavla II., cez Kraków – Łagiewniki až do Čenstochovej, kde sme denné putovanie zavŕšili. Záverečný deň nás čakala ranná sv. omša priamo v chráme pred obrazom Panny Márie Čenstochovskej, ktorá bola veľmi silným zážitkom. Po krátkej zastávke v obci Leśnów sme sa vydali na cestu domov. Privítala nás síce búrka, no nemohla z nás zmyť to, čo sme zažili a získali. Obohatení a naplnení....páter Wieslaw, ďakujeme!

Púť

Púť do Poľska