Imatrikulácia --text

20.Nov.2017

Dňa 16. novembra 2017 sa v našej škole uskutočnila slávnostná imatrikulácia – prijatie žiakov prvého ročníka do cechu školského. Tejto akcie sa zúčastnili všetci žiaci 1. stupňa a deviataci. Všetkých prítomných privítala p. učiteľka Mgr. Eva Bajzíková. Prváčikov slávnostne uviedli p. učiteľka Bajzíková, p. učiteľ Hanko a deviataci, ktorí sa im aj prihovorili. Podmienkou prijatia bolo splnenie niekoľkých úloh. Písmenková kráľovná ich preskúšala zo znalosti písmen. Kráľovná matematiky ich preverila z príkladov a kráľovná umenia z farieb. Kráľovnej krasopisu zarecitovali básničky. Kráľ telocviku ich zahrial súťaživými hrami. Po splnených aktivitách žiaci vypili nápoj múdrosti a povedali slávnostný sľub. Kráľovná našej školy p. riaditeľka Mgr. art. Dominika Balková ich mečom pasovala za právoplatných žiakov našej školy. Pán farár Wieslaw Zajac im odovzdal pamätné listy. Deti dostali aj sladkú odmenu. Deviataci im symbolicky odovzdali kľúče od našej školy. Na záver sa prváčikom prihovorila p. riaditeľka. Prváci zvládli svoj pasovací deň na veľkú jednotku. Ich usmievavé tváričky žiarili šťastím a z milej akcie odchádzali s nezabudnuteľnými zážitkami. Za pomoc ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli pri organizácii tohto milého podujatia, najmä však našim deviatakom, ktorí svoje úlohy zvládli na výbornú.

Mgr. Eva Bajzíková

20.Nov.2017