Deň učiteľov cirkevných škôl --text

Deň učiteľov cirkevných škôl

31.Jan.2018

Na sviatok sv. Tomáša Akvinského sa naši deviataci zhostili úloh učiteľov a vyskúšali si aké je to stáť na druhej strane. Rovnako Vám všetkým, naši učitelia a vychovávatelia chceme pri tejto príležitosti poďakovať za to, že Vás máme a za to, kým ste pre nás.

Tej, ktorá nás učila prvé písmenká spájať do slov, porozumieť tajomstvu čísel, pochopiť, prečo sa strieda deň a noc a vymenovať farby dúhy. Tej, ktorá nás učila podeliť sa s kamarátmi o desiatu, vedieť si odpustiť a budovať priateľstvo medzi nami. Tej, ktorá navždy zostane v našich srdciach, ako naša milovaná pani učiteľka.

Tomu, ktorý nám odhalil zákony vedy i krásu slova, poúčal nás z chýb dejín, ktoré nemáme zopakovať, brával nás na výlety a mal čas vypočuť si naše žiale, učil nás nevzdať sa a veril, že na to máme. Ukázal nám, že si máme vážiť iných aj Boha a v problémoch vidieť výzvu na prekonanie seba. Tomu, ktorý vstúpil do nášho malého sveta, aby v ňom zostal ako náš vzácny pán učiteľ.

Z celého srdca ďakujem.

Deň