Deň Zeme 2018 --text

Deň Zeme 2018

23.Apr.2018

Na 22. apríla pripadá sviatok našej planéty Zem a tak sme sa v pondelok rozhodli trochu jej pomôcť. Žiaci deviateho ročníka sa zhostili úloh prednášajúcich a deťom na prvom stupni hravou formou priblížili rôzne problémy, ktorým naša planéta musí čeliť a ako im zabrániť. Starší žiaci sa rozhodli vyčistiť okolie školy a priľahlé ulice od obalov od sladkostí, lístkov z autobusu, kúskov plastov, ohorkov z cigariet, jednoducho od všetkého čo na chodník a do trávy nepatrí, ale niektorým ľuďom to musíme zdá sa pripomínať každý rok. Potešujúce je, že už druhá trieda sa zapojila do recyklovania papierového a plastového odpadu, ktorý každý deň vyprodukujú. Veríme, že sa k nám pridajú aj ďalší, pretože my musíme byť tou zmenou, ktorú chceme vidieť vo svete.

Deň

Deň Zeme 2018