Recykluj, tvor a vyhraj --text

Recykluj, tvor a vyhraj

23.Apr.2018

Odpadom nazývame niečo, čo sa nám už zdá byť nepotrebné, nechcené a musíme sa toho hlavne zbaviť. Ale to, čo je pre nás odpadom, môže byť niekde inde hodnotný zdroj. Jeho opätovné využitie – recyklácia – šetrí prírodné zdroje, znižuje znečistenie prostredia , v ktorom žijeme. Nad týmto procesom sa zamysleli aj deti našej školy a pri príležitosti Dňa Zeme sa zapojili do súťaže „Recykluj, tvor a vyhraj.“ Vytvorili zo starého a nepotrebného odpadu niečo iné a nové. Zistili, že mnoho vecí je možné používať znovu alebo ich použiť inak. Odmenení boli všetci, ktorí sa do súťaže zapojili. Odpad je na svete tak dlho ako život sám. Na tom sa nedá nič zmeniť. Zmeniť sa dá len prístup k nemu a pokiaľ budeme odpad prehliadať, nebude naša Zem nikdy krásne miesto pre život.

Mgr.Magdaléna Sílešová

Recykluj,