Návštevy starých rodičov v 3.B --text

Návštevy starých rodičov v 3.B

24.Oct.2018

Ako prvá nás navštívila pani Eva Kovalčíková, ktorej do 3.B chodí vnučka Lea Laciková. Najskôr nám porozprávala o svojich gymnastických začiatkoch, aká je dôležitá vytrvalosť a odvaha ísť si za svojim snom. Na tom svojom tvrdo pracovala a úspechy sa naozaj dostavili. Deti žasli nad množstvom diplomov a medailí, ktoré získala. No jedna bola výnimočná - potvrdzovala, že pani Eva bola najlepšia gymnastka v celom Československu. Potom sa spolu s deťmi rozcvičila a predviedla im, napriek dôchodkovému veku, skvelé gymnastické prvky, ktoré si aj deti potom mohli vyskúšať pod jej vedením.

Ďalšia návšteva prišla vo výnimočnom čase - popoludní. Bol to starý otec Mii Gerlachovovej. Pán Jozef Jurkovič zaujímavo porozprával o svojej záľube - o včelárstve. Priniesol rôzne kúsky plastov i vlastný medík a dozvedeli sme sa viac o kastách vo včelstve, spôsobe starostlivosti o včielky v zime, ale i o zdravých včelích produktoch. Na záver zodpovedal na všetky zvedavé otázky a rád sa s deťmi odfotil.

O ďalší krásne strávený čas sa nám postarali v rovnakom dni no s inými aktivitami 2 staré mamy-prvá bola babka Agátky Šebovej. Pani Anna Laššová deťom povedala najskôr o sebe, svojom zamestnaní na daňovom úrade, záľubách a potom im prečítala rozprávky z knihy, ktorú ona čítavala svojej vnučke. Deti dokázala zaujať aj rozprávaním o nádherných ilustráciách a len ťažko sa s ňou lúčili po spoločnej fotke.

Už o hodinu vystriedala pani Laššovú pani Emília Roháčová s koláčikovou nádielkou. Najskôr o aranžovaní a kvetoch s láskou porozprávala a potom sa samotné deti pustili do skracovania, úpravy a dekorovania kvetov. Veľmi ich to bavilo o čom svedčia nádherné ikebany, ktoré nám ešte ďalší týždeň zdobili triedu.

Ako posledná prijala pozvanie do našej triedy pani Eva Naňová , ktorá je nielen babkou Natálky Naňovej, ale i bývalou zamestnankyňou našej školy. V úvode deťom porozprávala o Slovensku a jeho symboloch, cez kroniku pokračovala rozprávaním o folklórnom súbore Lipka, ktorý dlhé roky úspešne viedla. Potom sme si individuálne i spoločne zaspievali a na záver deťom rozdala vlastnoručne pripravené pracovné listy . Sladkou bodkou za obohacujúcim stretnutím s ňou bola bomboniéra s obrázkami zo Slovenska. Ďakujeme!

Vážime si všetkých starých rodičov, ktorí nás navštívili no i tých, ktorým sa prísť nedalo a tak sme pre nich pripravili malý darček v podobe pozdravu. Ľúbime Vás a buďte s nami ešte dlhý čas!

Mgr. Janka Bošanská

Návštevy