Otvorené majstrovstvá v šachu --text

x

Otvorené majstrovstvá v šachu

13.Mar.2019

V utorok 12.3. 2019 sa na našej škole stretlo 42 súťažiacich na otvorených majstrovstvách rapid šachu započítaný do GPX celoslovenskej súťaže šachového zväzu. Víťaznú trofej si odviezol žiak Nitrianskej šachovej akadémie Samuel Piroška. Naši žiaci sa zároveň pobili o titul majstra školy. V kategórii mladších žiakov vyhral Lukáš Laudon pred Filipom Magdolenom a Rudolfom Karabom, medzi staršími žiakmi uspel Jozef Mitošinka pred druhým Alexom Naďom a tretím Adriánom Lakatošom. Vo švajčiarskom systéme hry na sedem kôl si dobre počínal najmä Jozef Mitošinka, ktorý pred posledným kolom neprehral šesť zápasov a porazil ho v siedmom kole iba celkový víťaz z Nitry.