Raňajky pre Afriku --text

Raňajky pre Afriku

20.Mar.2019

Aj tento rok sa naša škola rozhodla zapojiť do zbierky Tehlička pre Afriku avšak tentoraz trochu iným, osobnejším spôsobom. V africkom Kamerune pôsobia bratia Paulíni, ktorí sa starajú aj o miestnu školu a škôlku v Katolíckej misii vo Farnosti Sv.Martina v mestečku Ayos. Iniciovali sme teda projekt a rozhodli sa finančne podporiť dvoch šikovných žiakov, súrodencov, sedemročnú Stevie Biwole a dvanásťročného Freda Biwole, ktorí už majú zaplatené školné na celý budúci školský rok. Ba čo viac, všetkých 280 detí zo škôlky bude mať zaplatené raňajky na celý rok, nakoľko pochádzajú z chudobných pomerov a ich jediným jedlom dňa je až večera. Pomôcť im však budeme môcť najmä vďaka vám a výťažku z predaja krížikov z ebenového dreva priamo z Afriky. Vďaka vašim príspevkom sa tak deti z chudobných pomerov dostanú nielen k strave, ale aj k vzdelaniu, ktoré je pre nich často krát jedinou možnosť k svetlejšej budúcnosti. Za každý príspevok srdečne ďakujeme!

Raňajky

Raňajky pre Afriku