25. marec – Deň počatého dieťaťa --text

25. marec – Deň počatého dieťaťa

25.Mar.2019

25. marec je deň Zvestovania Pána, kedy si pripomíname počatie Božieho Syna pod srdcom Panny Márie a tento deň je zároveň aj Dňom počatého dieťaťa. Biela je symbolom nevinnosti, úcty a oslavy života. Biela stužka sa stala symbolom tohto dňa a kampane Človekom od počatia, ktorá šíri úctu ku každému ešte nenarodenému dieťatku. Pripnutím bielej stužky dávame najavo, že sme za ochranu počatého života, že nám nie je ľahostajný ľudský život.

Aj na našej škole sme si tento deň pripomenuli nosením bielych stužiek a katechézami na hodinách náboženstva. Každý z nás má neoceniteľnú hodnotu ako človek. Sme veľkým prínosom pre svet, pre ľudí okolo nás. Aj tieto jednoduché fakty si musíme pripomínať, pretože najskôr musíme objaviť hodnotu vlastného života, aby sme dokázali oceniť hodnotu života druhých ľudí. Každého z nich.

Mgr. Soňa Košíková

25.