Marec - mesiac knihy --text

Marec - mesiac knihy

14.Mar.2019

V rámci Marca - mesiaca knihy sme v našej škole zorganizovali viacero akcií zameraných na túto tému. Pre druhý stupeň bola určená Knižná šifra a pre prvý stupeň bol pripravený kvíz Čo vieš o knižkách. Žiaci prvých až štvrtých ročníkov sa v ňom dozvedeli ako vznikali prvé knihy, z čoho sa vyrábali, kto vytvoril kníhtlač, ako aj to, prečo je práve marec takýmto mesiacom. Na základe získaných informácií následne vytvorené družstvá odpovedali na súťažné otázky a tiež na základe indícií hádali názvy knižiek slovenských ľudových rozprávok. Najlepší súťažiaci boli odmenení sladkosťami.

Mgr. Eva Bajzíková

Marec