Výstup na Volovec --text

Výstup na Volovec

18.Jun.2019

V dňoch 17.6. až 19.6. 2019 sa uskutočnila geografická exkurzia v Z.Tatrách a Malej Fatre. Ubytovaní sme boli v Habovke, ako obyčajne v penzióne Kamzík. Exkurzie sa zúčastnil výber žiakov podľa záujmu z ročníkov 7,8 a 9. Prvý deň bol príchod do Habovky, ubytovanie, večera a spoločenské aktivity. Na druhý deň po raňajkách sme sa presunuli autobusom do Roháčskej doliny. Z parkoviska lyžiarskeho strediska Zverovka - Spálená sme sa vydali ku Ťatliakovej chate. Po krátkom odpočinku sme sa vydali smer Volovec, ktorého vrchol je v nadmorskej výške 2063 m.n.m. Prechádzali sme cez sedlá Zábrať a Rákoň. Nakoniec sme sa úspešne všetci dostali až na Volovec, kde sme sa občerstvili a urobili niekoľko záberov okolitej Tatranskej krásy, ale aj seba. Celá túra trvala aj s prestávkami cca 7 hodín, nakoľko samotné prevýšenie bolo takmer 1100 m. Vyčerpaní, ale s krásnymi zážitkami a pohľadmi na očarujúcu prírodu sme sa vrátili do penziónu na večeru a venovali sa relaxu. Na 3. deň sme sa po raňajkách presunuli do Šútova v Malej Fatre. Z parkoviska sme putovali k Šútovskému vodopádu. Cesta trvala asi 60 min. Vodopád sa nachádza v Krivánskej Malej Fatre v nadmorskej výške 830 m.n.m. Jeho celková výška je 38 m. Po ceste späť nás zastihla búrka a dážď z nej nám bol nakoniec príjemným osviežením. Po osviežení v motoreste Rieka sme nabrali smer Topoľčany. Prišli sme síce unavení, ale zdraví a plní fantastických turistických zážitkov v našej nádhernej prírode.

Mgr. Peter Schwarz

Výstup