Ružencové stretnutia --text

Ružencové stretnutia

3.Oct.2019

Modlitba sv. ruženca sprevádza našu školu počas celého mesiaca október. Pri modlitbe sa stretávame každý štvrtok o 7.15 v kaplnke. Kto sa modlí ruženec, modlí sa k Bohu prostredníctvom Márie. Modliť sa ruženec znamená uvažovať spolu s Pannou Máriou o Ježišovom živote. Ján Pavol II. o modlitbe sv. ruženca povedal: „Pre človeka dneška je modlitba ruženca veľkou pomocou. Prináša pokoj a sústredenosť. Náš život vovádza do Božích tajomstiev a Boha prináša do nášho života.“ Detská modlitba ruženca má veľkú silu vyprosiť mier a jednotu v našich rodinách, v našej krajine i vo svete.

Mgr. Soňa Košíková

Ružencové