Karneval všetkých svätých --text

Karneval všetkých svätých

7.Nov.2019

Pri príležitosti Sviatku všetkých svätých sa stretli deti na prvom stupni, aby po prvýkrát vyskúšali niečo nové, a to karneval v netradičných kostýmoch. Myslíme si, že sa im naozaj vydarilo stvárniť rôznych svätých či blahorečených cirkvi. Nechýbali Panny Márie, Matky Terezy, sv. Veronika, sv. Jozef, sv. Lucia a mnoho iných svätých. Deti preukázali svoje vedomosti o živote svätcov, ktorých predstavovali. Zažili sme príjemné popoludnie plné radosti, zábavy pri eRKO tancoch a súťažných disciplínach. Nechýbalo chutné občerstvenie, ktoré pripravili rodičia karnevalových svätcov. Kúsok z atmosféry tohto „nebeského spoločenstva” si užili aj niektorí prítomní rodičia detí, naša pani riaditeľka, prezlečená za patróna našej školy, sv. Ladislava a tiež pán farár Robert, ktorý nad nami rozprestrel svoje anjelské krídla. O úspešnú akciu sa postarali naši ôsmaci a deviataci, ktorí nás sprevádzali celým programom a svojimi kostýmami spríjemnili atmosféru výnimočného dňa. Všetci sme odchádzali spokojní s myšlienkou, že svätý je ten, kto láskou premieňa svet.

Mgr. Magdaléna Sílešová

Karneval