Návšteva Bratislavy --text

Návšteva Bratislavy

17.Dec.2019

V utorok 17.12. sa žiaci 5. a 6. ročníka zúčastnili výtvarnej exkurzie v Bratislave. Začali sme návštevou BIBIANY - medzinárodného domu umenia pre deti, kde sme si prezreli dve veľké interaktívne výstavy: VEŽE DO NEBA nám odpovedali na otázky: prečo ľudia stavajú veže? Na čo im slúžili a ako ich stavali, aby nespadli? Dozvedeli sme sa všeličo od Babylonskej veže, cez mrakodrapy, až po najmodernejšie stavby. ŠPERKOPRÍBEH nám predstavil svet šperkov. Oboznámili sme sa ako vznikajú materiály, z ktorých sa vyrábajú šperky, prečo sa ľudia zdobia a čo pre nich šperky znamenajú. Po návšteve výstav sme sa na chvíľu stíšili v Dóme sv. Martina. Následne sme si trochu zamakali výstupom na Bratislavský hrad, kde nás na nádvorí čakal betlehem so živými zvieratkami. To bolo radosti. Na hrade sme si prezreli 27.ročník Bienále ilustrácii a nevedeli sme sa dohodnúť na tej najkrajšej. Na záver sme navštívili vianočné trhy na Hviezdoslavovom námestí, kde sme sa občerstvili a kúpili si niečo pekné na pamiatku, alebo len tak pre radosť.

Mgr. Zuzana Sucháňová

Návšteva