Všade dobre, doma najlepšie --text

Všade dobre, doma najlepšie

10.Mar.2020

Dnes sa piataci predstavili svojim spolužiakom v divadelnom predstavení Všade dobre, doma najlepšie. Na deň premiéry sa dlho a zodpovedne pripravovali doma aj v škole. Museli zvládnuť nielen texty, ale aj pohybové a hudobné vstupy. Museli si osvojiť nástupy jednotlivých obrazov spolu s použitím rekvizít. A zvládli to veľmi dobre! Obe premiéry dopadli úspešne a malým divákom sa nechcelo ani odísť. Odmenili hercov potleskom a ich učitelia aj pochvalou. Dúfame, že táto herecká skúsenosť im zostane v pamäti aj do dospelosti a budú radi navštevovať divadelné predstavenia, lebo už vedia, aké je to namáhavé, zodpovedné, ale aj prínosné. Je radosťou tvoriť umenie vlastnými silami a pocitmi. Dúfame, že nielen pre hercov bolo prínosom predstavenie, a aj diváci, naši mladší žiaci, nájdu záľubu v divadelnom umení a tiež objavia krásu literatúry. Tá je predsa základom pre dramatizáciu. Preto odkazujeme všetkým deťom, čítajte! Knihy sú učiteľmi aj spoločníkmi v zábave a podporujú fantáziu a tvorivosť. Marec je mesiacom knihy, využite teda príležitosť a čítajte!

PaedDr. Katarína Korecová

Všade