Týždeň slovenských knižníc --text

Týždeň slovenských knižníc

5.Mar.2020

Počas „Týždňa slovenských knižníc“ sa žiaci 4. ročníka zúčastnili slávnostného otvorenia putovnej výstavy „Osmijankova literárna záhrada“ v Tríbečskej knižnici v Topoľčanoch. Výstavu otvorili prestrihnutím pásky p. primátorka mesta Topoľčany JUDr. Alexandra Gieciová a viceprimátor Juraj Želiska. Žiaci sa v záhrade mohli stretnúť so stromom Rozprávkovníkom a Fantazmagorikou knihoplodnou, museli prekonať močiar - Porekadlovník a tiež správne poskladať verše na Veršoplôtiku. Všetky tieto úlohy im pomáhali vyriešiť p. Miroslava Biznárová, riaditeľka neziskovej organizácie Osmijanko a hlavný hrdina Osmijanko, v podaní mladého herca Juraja Sadíleka.

Kvetoslava Vatrtová

Týždeň