BeActive v duchu olympijského hesla --text

BeActive v duchu olympijského hesla

1.Oct.2021

Do projektu „Európsky týždeň športu“, ktorý prebieha v 40 európskych krajinách v termíne od 23.-30. septembra, sa za zapojila športovou aktivitou aj naša škola. Začali sme tým, že žiaci absolvovali stanovištia, na ktorých sa dozvedeli viac o olympizme. So záujmom skladali olympijský znak - kruhy podľa farieb, nadšene zbierali lístky s disciplínami letných či zimných olympijských hier i trpezlivo dopĺňali chýbajúce slová v zásadách fairplay. Potom v duchu olympijského hesla Rýchlejšie -silnejšie - vyššie preukázali svoje športové schopnosti. Súťažili medzi triedami, ako skupiny i ako jednotlivci. Svoje sily si zmerali v behu na 50m, preťahovaní lanom, či hode na kôš. Na záver - podľa dosiahnutých výsledkov, boli odmenení medailou a sladkosťou. Aktivity sa im veľmi páčili a už teraz sa tešia na ďalší ročník, lebo žiaci našej školy, mladší aj tí starší, športujú radi.

Mgr. Janka Bošanská

BeActive