Šk. kolo súťaže Šaliansky Maťko --text

Šk. kolo súťaže Šaliansky Maťko

28.Jan.2022

Tradičnú adventnú atmosféru školského kola v prednese povesti v tomto školskom roku ovplyvnili prijaté opatrenia organizátora súťaže. Ten posunul školské kolá až na mesiac január, čo ovplyvnilo priebeh súťaže. Šestnásť súťažiacich sa snažilo presvedčiť výkonom trojčlennú porotu, ktorá mala ťažkú úlohu. Súťažiaci nesklamali a predovšetkým víťazi majú predpoklady uspieť v okresnom kole. Morálni víťazi sú všetci súťažiaci, lebo sa museli motivovať na súťaž v čase polročnej klasifikácie. Do ďalších bojov postupujú iba víťazi. Sú nimi Barborka Chudobová a Andrejka Sitárová. Obom držíme palce.

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Šk.