Druháci sa stali čitateľmi --text

Druháci sa stali čitateľmi

23.Mar.2022

Počas marca sme intenzívnejšie hovorili o knihách, čítaní i častejšie navštevovali knižnicu. Jedným z dôvodov bolo aj oficiálne prijatie žiakov za čitateľov miestnej pobočky Tribečskej knižnice. Pani knihovníčka Zuzana Gálisová deti privítala, vysvetlila systém uloženia kníh i pravidlá správania sa v knižnici. Porozprávala sa s deťmi o autoroch detských kníh, o tom čo čítajú, aké knihy majú doma a na záver odpovedala na ich zvedavé otázky . Potom bol každý žiak symbolicky „pasovaný“ za čitateľa, dostal pamätný list i slová povzbudenia k ďalšiemu čítaniu a návšteve knižnice.

Mgr. Janka Bošanská

Druháci