Kampaň Les ukrytý v knihe --text

Kampaň Les ukrytý v knihe

10.May.2022

V utorok 10.5. sa Tribečská knižnica a Základná škola sv. Ladislava v Topoľčanoch zapojili do celoslovenskej kampane na podporu čitateľskej a prírodovednej gramotnosti detí s názvom Les ukrytý v knihe. Tento ročník, ktorý bol už 12 - ty v poradí, bol venovaný zvukom a spevu a vnímaniu jeho tajomstiev sluchom. Kampaň poukazuje na význam lesa a lesníctva pre spoločnosť a podporuje tak environmentálne vzdelávanie prostredníctvom kníh. Do knižnice prijal pozvanie lesný pedagóg z lesnej správy Duchonka pán Ing. Zenon Packa, ktorý okrem čítania príbehov z kníh s lesnou tematikou, prezradil 3.A a 3.B rôzne lesné zaujímavosti. My sa už teraz tešíme na stretnutie opäť o rok.

Zuzana Gálisová

Kampaň