Ocenení šachisti --text

Ocenení šachisti

13.May.2022

Po neprajnom čase sme sa vrátili k tradícii školských šachových turnajov a stretnutiam pri šachovnici. Dva roky sa nekonali kontaktné školské šachové turnaje a šachisti si už privykali na online šachový život. 13.mája 2022 na ZŠ sv. Don Bosca z rúk pani primátorky Topoľčian boli ocenení najlepší mladí šachisti v šachovom ročníku 2019/2020. Boli medzi nimi aj traja žiaci našej školy. Rudko Karaba sa stal celkovým víťazom šachovej ligy, Katka Poluchová a Carmen Hajduk obsadili vo svojich kategóriách tretie miesto. Rudko Karaba dva roky aktívne napredoval, s obetavými rodičmi navštevoval turnaje po celom Slovensku. Bolo ich cez tridsať. Získal niekoľko ocenení aj veľmi hodnotných skúseností. V poslednom čase mu ponúkajú miesto v niekoľkých šachových kluboch a my sa môžeme tešiť na jeho nasledujúci kvalitatívny rast.

Mgr. Ľuboš Ďurnek

Ocenení