Stretnutie s hasičom --text

Stretnutie s hasičom

27.Oct.2022

Október je už tradične na našej škole venovaný našim starým rodičom. Počas uplynulých troch rokov nám svoju životnú skúsenosť a múdrosť odovzdali viacerí starkí. Čas strávený s nimi, hlavne v súčasnej uponáhľanej dobe, je nenahraditeľný. Dozvedeli sme sa od nich ako sa starať o včely, či o svoje zúbky, naučili sme sa vyrábať krásne náramky, mohli sme si vyskúšať kroje, porozumieť práci hasičov a tiež sme si vypočuli ako sa žilo v minulosti. Tento rok nás navštívil opäť hasič - pán Hermann. Svojim pútavým rozprávaním nám priblížil svoju prácu a záľubu v jednom. Celý život sa venoval dobrovoľnej požiarnej ochrane a ani teraz, v dôchodkovom veku, nezaháľa. Aktuálne je členom pléna okresného výboru požiarnej ochrany a taktiež požiarny technik. Pánovi Hermannovi veľmi pekne ďakujeme a do ďalších rokov prajeme hlavne veľa zdravia.

Mgr. Janka Králiková

Stretnutie