Pripájame sa k miliónom detí --text

Pripájame sa k miliónom detí

18.Oct.2022

Medzinárodná pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi opäť 18. októbra pozvala farnosti, škôlky, školy a rodiny do každoročnej modlitbovej iniciatívy „Milión detí sa modlí ruženec“. Cieľom tejto modlitby bolo vyprosovať pokoj a jednotu na celom svete. Kampaň zároveň povzbudila deti a mladých ľudí k dôvere v Boha v ťažkých časoch. Témou tohto ročníka bola láska Nebeského Otca, ktorý túži zachrániť všetky národy a priviesť ich k sebe. Osobitným spôsobom sme zverili všetky miesta, kde dnes ľudia nemôžu žiť v pokoji, do všemocných rúk Stvoriteľa, na príhovor Panny Márie. Na našej škole sme sa pripojili k tejto iniciatíve tento rok netradičným spôsobom. Rozdelili sme sa do štyroch veľkých skupín a paralelne na štyroch rôznych miestach sme sa pomodlili všetky tajomstvá posvätného ruženca. Ďakujeme všetkým deťom a mladým za spoločnú modlitbu. Kiežby sa naplnili slová sv. pátra Pia, ktorý raz povedal: „Keď sa milión detí bude modliť ruženec, svet sa zmení.“

Mgr. Katarína Gardianová

Pripájame