Na mliečnej farme vo Velušovciach --text

Na mliečnej farme vo Velušovciach

27.Oct.2022

V rámci projektu „Hovorme o jedle“ sme sa so žiakmi 4.B, vybrali na Mliečnu farmu do Velušoviec. Počas exkurzie nás sprevádzali pracovníčky farmy, ktoré nás veľmi odborne a pútavo oboznámili so spôsobom, ako sa mlieko dostane od kravičiek až na náš stôl. Postupne sme sa dozvedali čím sú zvieratá kŕmené, ako vyzerá ich denný režim, videli sme maštale, pôrodnicu, výbeh, ale i miesto dojenia mlieka. Deti mohli kravičky kŕmiť, hladkať a byť v kontakte aj s mesačnými teliatkami. Z návštevy boli nadšené, lebo takéto prostredie väčšina z nich spoznala po prvý krát.

Mgr. Janka Králiková

Na