Máme majstra kraja v šachu! --text

x

Máme majstra kraja v šachu!

8.Dec.2022

Majster Nitrianskeho kraja v šachu žiakov ZŠ v roku 2022 sa volá Rudolf Karaba! Náš žiak zároveň postúpil na Majstrovstvá Slovenska. V ceste k tomuto úspechu mu stalo 27 prihlásených súperov. Turnaj hraný švajčiarskym systémom na sedem kôl sa málokedy skončí pre víťaza víťazstvom v siedmich partiách. Náš Rudko to dokázal. To znamená, že sedemkrát nenašiel premožiteľa a vyhral všetky partie. Teší nás aj pekné šieste miesto nádejnej mladej šachistky Timey Laurincovej, len tretiačky. Aj ona mala náročnú súťaž prihlásených 23 šachistiek zo všetkých okresov Nitrianskeho kraja, ktoré sa umiestnili vo svojom okrese do tretieho miesta. Timea a Rudko spoločne získali aj titul Najlepšia škola v šachu v Nitrianskom kraji. Timi, Rudko – ďakujeme!