Súťažíme v prednese --text

Súťažíme v prednese

3.Mar.2023

V piatok 3. marca sa v našej školskej knižnici uskutočnilo školské kolo recitačnej súťaže Hviezdoslavov Kubín. V príjemnej, slnkom zaliatej atmosfére sa predstavilo 41 súťažiacich v troch kategóriách poézie a prózy. Vážne témy striedali humorné a mohli sme tak vstúpiť do životov hrdinov príbehov a vžiť sa aj do pocitov spisovateľov a básnikov. Žiaci ukázali, že umelecké slovo je im blízke a majú radosť z čítania i prednesu. Toto zistenie robí radosť aj nám učiteľom, najmä v týchto dňoch, keď si znovu pripomíname, že marec je mesiacom knihy. A keďže súťaž musí mať svojich víťazov, tu sú:

Tamara Jurenková, Barbora Chudobová, Šimon Jurenka, Natália Ševčíková, Veronika Poluchová a Andrea Sitárová. Všetkým prajeme veľa úspechov v obvodnom kole, ktoré bude 15. marca. Ďakujeme všetkým zúčastneným žiakom aj pedagógom a rodičom, ktorí ich pripravovali, a tiež tým, ktorí pomohli pri organizácii súťaže.

PaedDr. Katarína Korecová

Súťažíme