Svetový deň vody --text

Svetový deň vody

24.Mar.2023

Už tri desaťročia je 22. marec Svetovým dňom vody. Tohtoročná téma s názvom Urýchlená zmena upriamuje pozornosť na vyriešenie krízy nedostatku vody a osvety v oblasti hygieny. Kampaň s názvom Be the change, teda Buď zmenou, povzbudzuje ľudí ku zmene každodenných návykov a ku šetrnejšiemu zaobchádzaniu s vodou. Mať jednoducho k dispozícii pitnú vodu nie je samozrejmosť ani v 21. storočí. Počas Svetového dňa vody sa organizujú aj rôzne akcie pre širokú verejnosť, napríklad čistenie odpadových vôd či priehrad, zdarma sa ponúkajú aj rôzne služby zamerané na kvalitu pitnej vody.

Svetový deň vody si prostredníctvom rôznych aktivít pripomenuli aj naši žiaci. Počas hodín chémie, fyziky a biológie si žiaci 8. ročníka pripravili hry a prezentácie o rôznych zdrojoch vody, o jej význame a použití, o kolobehu vody v prírode, o jej šetrení v domácnostiach a spôsoboch ochrany vody. Svoje vedomosti odprezentovali žiakom 1.-4. ročníka v piatok 24.3.2023 počas tretej vyučovacej hodiny. Prostredníctvom hravých aktivít, súťaží, doplňovačiek, kvízov a pokusov sa aj naši mladší žiaci mali možnosť naučiť niečo nové o vode. Vďaka patrí ôsmakom za ich nadšenie, samostatnosť, tvorivosť a aktívny prístup.

Mgr. Oľga Kupcová

Svetový