<--12/919 -->
Šachová

Šachová liga na ZŠ Don Bosca

10.Apr.2024

V stredu 10.4.2024 sa aj za účasti žiakov našej školy po dlhej prestávke konal šachový turnaj. Najlepší dvaja, Timea Laurincová a Rudko Karaba, sa v tomto čase nachádzali na Majstrovstvách Slovenska v Liptoskom Mikuláši. Naši bojovníci sa aj bez nich na Don Bosca nestratili. Monika Hudoková bola prvá v kategórii do 14 rokov, Danko Kováč druhý v kategórii do 8 rokov a Viktorka Šimonová bola tretia v kategórii do 10 rokov. Celý turnaj vyhrala Michaela Krošláková zo ZŠ Veľké Uherce. Veľký prísľub do šachovej budúcnosti ukázal druhák Danko Kováč, ktorý vyhral zo siedmich partii štyri a umiestnil sa v prvej polovici spomedzi štyridsiatich šachistov. Dankova prvá účasť na turnajoch by mohla mať úspešné pokračovanie.

Mgr. Ľuboš Ďurnek